Kadri Pill – tegevjuht/teenuse üldkoordinaator
Teadusmagistrikraad liikumis- ja sporditeadustes (füsioteraapia), bakalaureusekraad õigusteaduses.
Omab pikaaegset rehabilitatsioonimeeskonnas töötamise ja selle juhtimise kogemust. Lisaks on töötanud Tartu Ülikoolis füsioteraapia eriala õppejõuna ja programmijuhina. Omab rahvusvaheliste projektide juhtimise kogemust, on kirjutanud erialaseid teaduspublikatsioone.
On täiskasvanute koolitaja aastast 2008, hetkel keskendunud rehabilitatsioonispetsialistide koolitamisele RFK valdkonnas üle Eesti.
Nele Laurimaa – Tallinna üksuse juhataja/füsioterapeut
Nele on lõpetanud Tartu Ülikooli magistriõppe füsioteraapia erialal 2018. aastal. On täiendanud ennast mitmete erinevate koolitustega, nt: kinesioteipimise baaskoolitus; “Kepikõnni kasutamise võimalused teraapias”; “Jõusaalitreeningute planeerimine”; rehabilitatsiooni spetsialistide baaskoolitus; vägivalla äratundmise ja kliendi toetamise koolitus: “Abuse Recognition & Support in Healthcare: A Quick Guide for Physiotherapists”.
Rehabilitatsioonimeeskonnas on Nele töötanud alates 2017. aastast, kuid lisaks on töötanud veel perearstikeskustes füsioterapeudina ning on olnud ka füsioterapeut spordivõistkondade juures (Eesti korvpalli noortekoondised; Eesti korvpalli naistekoondis; JK Tammeka naiskond).
Nele usub, et liikumises peitub jõud!
Maarja-Liis Mölder – kogemusnõustaja
Maarja-Liis Mölder on läbinud kogemusnõustamise baaskursuse ja täiendõppe Tallinna Kogemusnõustajate Koolis. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli veebikursuse “Sissevaade psühholoogiasse” ning Naatan Haameri koolituse “Lapse hingehoid gruppides”.
Maarja-Liis on Sinu jaoks olemas, kui Sul või Su lähedasel on liikumispuue või muu püsiv tervisekahjustus. Aitab orienteeruda praktilises infos nagu puudetaotluste täitmine, toetused, kodu kohandamine vmt. Toetab eneseusu leidmise, jõustamise ja aktiivse ärakuulamisega, et erivajadus võimalikult vähe elamist segaks ja piiraks. Ta pakub tuge ka depessiooni ja selle raviga seotud hirmude ja eelarvamuste teemal.
“Olen kogenud, et puudega elamine on elukestev kohanemise meistriklass ja just sellel teel tahaksingi inimeste jaoks olemas olla,” ütleb Maarja-Liis.
Kersti Ojasu – psühholoog
On töötanud psühholoogina 19 aastat erinevates rehabilitatsioonimeeskondades, koolis, vanglas ning erapraksises.
Teeb teraapiaid nii laste kui täiskasvanutega. Igapäevaselt juhib erivajadustega inimeste erihooldekodu.
Viimati läbitud koolitused on: “Psühholoogiline esmaabi, argumenteeritud tööalane suhtlemine ja töötajate isiksusehäiretest tingitud käitumishäired ning nendega toimetulek.
Kersti on veendunud, et elus edasi minna on vaja minevikuga rahu sõlmida, et tulevik saaks tulla, kui me ei taha, et minevik meid jälle kätte saaks.
Pille Ude – kogemusnõustaja
Veronika Vahi – eripedagoog
On lõpetanud Tallinna Ülikoolis eripedagoogika eriala bakalaureusekraadiga ning eripedagoog-nõustaja eriala magistrikraadiga.
Omab mitmekülgset töötamise kogemust erivajadustega, sh autismispektri häiretega laste ja noortega. Töötab ka käesoleval ajal igapäevaselt erivajadustega laste õpetajana.
On oma lähenemist eripedagoogikale rikastanud laste jooga õpingutega..
Kristiina Kask – loovterapeut
On lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstiteraapiate magistriõppe õppekava. Magistritöö raames uuris kunstiteraapia mõju omastehooldaja toimetulekule stressiga. Praktiline kogemus on tööst nii laste kui ka täiskasvanutega (sh vanemaealistega).
Kunstiteraapia on väljendusrikas ja loominguline teraapia vorm, mis annab võimaluse tegeleda turvaliselt ja loovalt raskusi ja probleeme valmistavate teemadega. Kunstianne ja -oskus ei ole kunstiteraapias olulised. Ka kõigest juhuslik pintslitõmme või pliiatsikriips võib aidata luua selgust mõtetes ja emotsioonides, tõsta eneseteadlikkust.
Kunstiteraapia, võimaldades olla loov ja mänguline, sobib kõikidele vanuserühmadele, lastest vanavanemateni.
Külli Raudsepp-Vihuri – kogemusnõustaja/toitumisnõustaja
Nõustajana pühendub inimeste aitamisele ja toetamisele tervist toetavate eluviiside leidmisel ning omaksvõtmisel. Külli soov on aidata inimestel astuda esimesed sammud tervislikuma elu poole, keskendudes tervislikule toitumisele, terviseprobleemidega toimetulekule, taastumisele ja vaimse tervise hoidmisele. Uute harjumuste tulemusel paraneb tervislik seisund, kehakaal, meeleolu, energiatase ja une kvaliteet.
Koostöös kliendiga leitakse just talle sobivad lahendused ja võimalused, mis toetavad kliendi eesmärke ning uute harjumuste loomist.
Kogemusnõustamise valdkonnad:
● Krooniline valu ja pikaajalised liigestehaigused
● Füüsilisest haigusest tingitud vaimse tervise probleemid ja stressiga
toimetulek
● Elumuutustega kohanemine ja igapäevaeluga toimetulek haiguse tõttu, uute
eluväljavaadete leidmine, eneseväärtustamine, motivatsiooni ja
enesekindluse leidmine
● Töö kaotamine haigestumise tõttu, sellega kaasnevad vaimse tervise
probleemid ja hirmud
Toitumisnõustamise valdkonnad:
● Tervislik kaalu langetamine või tõstmine
● Tervist toetav tasakaalustatud toitumine
● Energiapuudus, väsimus, jõuetus
● Menüü analüüs, tasakaalustamine ja korrigeerimine
● Kergemad seedevaevused, toidutalumatus/-tundlikkus
● Gluteenivaba toitumine
● Laktoosivaba toitumine
● Liikumisnõustamine füüsilise vormi parandamiseks ja kaalu langetamiseks
Külli on lõpetanud MTÜ Avitus Kogemusnõustajate koolitusprogrammi, Annely Sootsi Tervisekooli “Toitumis- ja tervisenõustaja eriala”, samas koolis täiendõppe “Välistamisdieetide, toiduallergia ja -talumatuse olemus ning testimine”. Lisaks on läbinud Tallinna Ülikoolis täiendõppe “Erivajadustega inimeste toitumine ja liikumine” ning Eesti Tsöliaakia Seltsi koolituse “Gluteenivaba toitumine, toitumisnõustaja roll tsöliaakiaga inimese märkamisel ja toetamisel”. Külli täiendab ennast pidevalt erinevatel tervise- ja toitumise teemalistel koolitustel.
Antonina Kiseleva – psühholoog (venekeelne)
Antonina eesmärk on luua klientidega kõige turvalisem ja mugavam ruum, kus klient ei pea kartma, et teda mõistetakse valesti ega muretsema, et tema eksimuste või käitumise pärast mõistetakse kohut. Psühholoogi ja kliendi koostöö on suunatud inimese sisemiste ressursside vabastamisele, probleemidele lahenduste leidmisele ja vaimse tervise toetamisele.
Tema töös on oluline panus psühholoogilisel harimisel, pakkudes inimestele vajalikke tööriistu eneseabiks ja positiivsete muutuste saavutamiseks. Antonina usub, et igaühel on võime oma elu juhtida ning liikuda oma heaolu suunas.
Aleksandra Popova – sotsiaaltöötaja
On lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö bakalaureuse kraadi. Aleksandral on mitmekesine töökogemus, sealhulgas töö lastekodus ja lastepäevakeskuses, samuti tugiisikuna ja algklassi õpetajana. On omandanud ka väärtuslikku kogemust hoolekoduasutuses. Tema erialane fookus on suunatud autismispektri häirete, aktiivsus- ja tähelepanuhäirete, emotsionaalsete ning käitumisraskustega laste ja noorte toetamisele. Väärtustab oma töös koostööd ning läheneb igale juhule individuaalselt, et leida parimaid lahendusi klientide ja nende perede vajadustele.
Kirke Möllits- eripedagoog
Triin Voodla – sotsiaaltöötaja
On lõpetanud Tallinna Ülikoolis sotsiaaltöö eriala, omab tase 6. sotsiaaltöötaja kutsetunnistust spetsialiseerumisega tööle erivajadustega inimestega ning lastekaitsele. On töötanud kohalikus omavalitsuses lastekaitsetöötajana ja sotsiaaltöötajana ning koordineerinud psüühikahäiretega inimestele suunatud projekti „Isikukeskse erihoolekande mudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses“.
Lisaks sotsiaalnõustamisele viib läbi lastega peredele suunatud sekkumist „Räägime lastest“ ning taastava õiguse aruteluringi.
Zuljetta Hinto – tegevusterapeut
Oma haridustaustalt on ta nii füsioterapeut kui ka eripedagoog, kuid alates 2017 omandanud hariduse tegevusteraapias. Omab pikaaegset kogemust nii lastega, tööealistega kui ka eakatega töös.
On tegev erivajadusega laste/ õpilaste õpetajana, tegevusterapeudina, eripedagoogina Tallinna Heleni Koolis. Lisaks on aktiivne liige Eesti Pimekurtide Tugiliidus.
Tegevusteraapiat kui eriala aitab edendada Eesti Tegevusterapeutide Liidus juhatuse liikmena.
Kaja Kutser – kogemusnõustaja
On läbinud kogemusnõustaja baaskoolituse, tugiisiku baaskoolituse, kriisi- ja leinakoolituse ning veel mitmeid koolitusi, mis on seotud tema nõustamisteemadega. On kogemusnõustajana pidevalt tegev olnud 3 aastat.
Valdkonnad: raske haigus ja sellega toimetulek (onkoloogilised haigused), raske haigusega inimese lähedase toetamine, põetamine; depressioon, stress, ärevushäired, madal enesehinnang, motivatsioonipuudus, läbipõlemine tööl ja/või eraelus, töökius, alkohol ja vägivald lapsepõlveperekonnas, vaimne ja füüsiline vägivald suhtes, kaassõltuvus (alkoholiprobleem perekonnas), lahutus, lein, eellein (valmistumine lähedase lahkumiseks), pikaaegne töötus
Kaja kirjeldab oma põhimõtteid: “Kogemusnõustajana pakun Sulle ärakuulamist ja mõistmist, Sinu muredele lahenduste otsimist ja leidmist. Aga otsused oma elu suhtes võtad vastu ainult Sina, mina toetan ja julgustan Sind, olen Sinu jaoks olemas viisil, mis Sulle sobib. Me räägime Sinule sobivas tempos ja teemadel, mis on Sinu jaoks olulised. Kui on asju, millest Sa pole valmis mulle rääkima, siis nii jäägugi. Meil on sarnane kogemus, see ühendab meid ja aitab mul Sind paremini mõista. Mina olen selle kogemusega juba rahu teinud ja elus edasi liikunud. Nüüd saan aidata Sinul sama teha. Aga ma ei ole Sinust targem ega tähtsam, ka minul on midagi õppida Sinu kogemusest. Sest iga lugu on siiski ka erinev. Olen Sinu jaoks olemas avatud südame ja eelarvamusteta!”
Irina Kolk – logopeed/eripedagoog (eesti/venekeelne)
Omab Peterburi pedagoogilise kraadiõppe akadeemia logopeedilise ümberõppe tunnistust ja on lõpetanud logopeedia magistriõppe Moskva Riiklikus Pedagoogikaülikoolis. Samuti on lõpetanud Tallinna Ülikooli pedagoogika (spetsialistina).
Omab aastatepikkust kogemust (umbes 20 aastat) logopeedina lasteaias, koolis ja rehabilitatsiooniasutuses. On töötanud taastusravi valdkonnas 8 aastat.
Samuti omandab kliinilise logopeedi pädevust.
Leena Tauk – füsioterapeut
Liisa Koppel – psühholoog
Elly Eilart – kogemusnõustaja
On lõpetanud kogemusnõustajate baaskoolituse ja läbinud täiendava hindamise Kogemusnõustajate Kojas. Elly on inimestega töötanud 11 aastat, nõustaja ja terapeudina viimased 3 aastat oma erapraksises. Viimaste aastate jooksul on ta ennast pidevalt täiendanud erinevatel erialastel koolitustel.
Tema peamised teemad kogemusnõustajana on kaassõltuvus (enda ära kaotamine), lahkuminek, toimetulek üksikvanemana ja võitlus oma kodu pärast, samuti ei ole talle võõrad stress, depressioon ja läbipõlemine.
Iga Muutus Algab Sinust Endast…
Oled Tähtis!
Jäppe Johanson-Täht – eripedagoog
Töös väärtustab Jäppe individuaalset lähenemist õpilastele ning üksmeelset meeskonnatööd.
Tiina Kurrik – kogemusnõustaja
Piret Lohk – kogemusnõustaja
On läbinud Loov Ruum koolituskeskuse Kogemusnõustaja baaskoolituse ja täiendõppe aastal 2023.Lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hooldusõe erialal 2007a.
Kogemusnõustamise valdkonnad:
● Raske diagnoosiga (vähi-,rinnavähidiagnoosiga) toimetulek.
● Kasvaja operatsioonijärgne taastumine.
● Kuidas eluraskustega toime tulla (üksikvanema mured, lein).
Kui on vaja infot, siis on tal rohkelt asjalikku infot. Küsi julgesti.
Jagatud mure on pool muret!