Septembri alguses toimus Tartus Küüni tänaval järjekorras kolmas heategevuslik Esimese Koolikella Jooks, et ühiselt toetada 12-aastase liikumispuudega Carmen Sofia ratsutamistreeninguid.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on jätkuvalt heategevusjooksu juhtmõtteks „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. „Lisaks sellele, et saame aidata üht toredat noort tüdrukut on heategevusliku kogupereürituse suuremaks eesmärgiks teadvustamine, et sellised spordialad nagu ratsutamine on ka olulise rehabiliteeriva efektiga ning neid peaks kättesaadavamaks muutma. Rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine,“ selgitas Pill.

„Ka liikumispuudega lapsed ja noored tahavad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepäraseid harrastusi, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt,“ märkis Pill ja lisas, et 12-aastane Carmen Sofia ihkab samuti alustada sügisest ratsutamistreener Eda Vallimäe juures ratsutamistreeningutega ning kuna tüdrukul on tavapärased igapäevategevused raskendatud, siis sooviks ta läbi ratsutamise end vabana tunda.

Sellel aastal avas ürituse näitleja ja riigikogu liige Üllar Saaremäe, omalt poolt lisas avasõnad ka Eesti Paralümpiakomitee esindaja Kaia Kollo.

Esimese Koolikella Jooksule oodati jooksjaid igas vanuses individuaalselt või gruppidena ning osavõtumaksuks oli vähemalt üks euro, mis läks Carmen Sofia unistuse toetamiseks. Tänavusel aastal jäi osalejate arv küll tagasihoidlikuks, kuid Tarbatu Tervisepark on veendunud ürituse jätkusuutlikuses.

Heategevuslikul jooksul läbisid täiskasvanud ja gümnasistid  ca 4 km distantsi Toomemäel ja Kassitoome orus ja 5.-9. klassi  lapsed ca 3 km Toomemäel, samuti olid  eraldi lühemad distantsid 1.-4. klassi lastele. 3- kuni 6-aastastele mudilastele.

Lisaks jooksmisele said huvilised osaleda ka mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldas vigursõidu tsiklitel, Tanel Joost EQUA Racing team’ist, demonstreeris käsijuhitava kardiga vigursõitu, Õnneleid Liikluskooli abiga said lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis mõõdeti tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis sai katsetada ratastooliga liikumist, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimusid ühisvõimlemised enne igat jooksustarti, JJ-Street Tantsukool ja Tarbatu rahvatantsuansambel esinesid meeleoluka tantsuliste etteastetega ning Külliki Lauluaed rõõmustas väikese kontserdiga.

Kui eelmisel aastal tutvustati spordialana ratastoolikorvpalli, siis sellel aastal pidasid maha tulise ratastooli-jalgpallimatši Tartu Kalev jalgpalliakadeemia U16 ja treenerid.  Võitis sport!:)

Ettevõtted ja organisatsioonid osalesid 3-liikmeliste võistkondadena ratastoolirallil, kus pidid läbima ratastooliga takistusraja. Sellel aastal võtsid rallist osas järgmised: Tartu Kalev Jalgpalliakadeemia, Tarbatu Tervisepark meeskond ja nende vabatahtlike meeskond, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Itak OÜ, Motohunt Autokool, Garisson Trükikoda, Õnneleid Liikluskool.

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa ca 50 vabatahtlikku.

Loositavad auhinnad pani välja YesSport, Tarbatu Tervisepark, Vudila. Kõikide jooksust osavõtjate vahel loositi välja CityMotorsi poolt sõiduauto Renault Kadjari kasutus nädalavahetuseks. Nõu ja jõuga toetas meid ka Eesti Paralümpiakomitee.

Suur tänu kõikidele osavõtjatele, toetajatele ja Carmen Sofia perele!

Kohtumiseni juba järgmisel Esimese Koolikella Jooksul septembri esimesel pühapäeval 2020 Tartus!

Tarbatu Tervisepark meeskond