Tarbatu Tervisepark korraldab “Esimese koolikella jooksu” aastast 2017, mis on oma olemuselt heategevuslik kogupereüritus ning, mille keskseks tegevuseks on heategevusjooks. Jooksust saavad osa võtta alates lasteaialapsed kuni täiskasvanud inimesed.

Heategevusjooksu peamiseks eesmärgiks on koguda raha liikumispuudega laste ja noorte spordiharrastuse edendamiseks. Teine suurem eesmärk on osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine – see tähendab, et ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt, vaimselt kui ka sotsiaalselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu.

Heategevusjooksu juhtmõte on „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!!!“ Kuna tegemist on kogupereüritusega, saavad väikesed ja suured huvilised alati ka ise midagi proovida ja katsetada. Ürituse kordaminekule aitavad igal aastal kaasa nii Tarbatu Tervisepargi vabatahtlikud kui ka paljud ettevõtted nagu Garisson Trükikoda, Motohunt Autokool, Õnneleid Liikluskool, abivahendikeskus Itak OÜ, Equa OÜ ja nende Equa Racing Team. Üritust ilmestab alati ka väike kontsert. Kõik tegevused ja kontsert on osalejatele tasuta.

Usume, et oleme loonud ja käivitanud ühe toreda aga samas ka vajaliku traditsiooni nii enda ettevõttes, Tartu linnas kui ka ühiskonnas laiemalt, et tõsta inimeste teadlikkust ning panustada ettevõttena ühiskonna kitsaskoha parendamisse.