02.09.2018 toimus Tartus, Küüni tänaval Tarbatu Tervisepargi korraldatud heategevusüritus “Esimese koolikella jooks”! Ürituse avas Tartu linnapea Urmas Klaas, oma kõnega esines Monika Haukanõmm.

Tantsulise poole eest seisid hea JJ Street Tantsukooli ja Shate Tantsukooli kasvandikud, kontserdiga astus üles Laura Põldvere. Päeva juhtis Varmo Vares.

Ürituse eesmärgiks oli koguda raha 10-aastase poisi jaoks nimega Maru, kes põeb lihasdüstroofiat. Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on jätkuvalt heategevusjooksu juhtmõtteks „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Seekord toetame ühe liikumispuudega lapse spordiharrastuse soovi – nimelt on Marul soov alustada ujumistreeningutega ning uue ja kergema ratastooliga saaks ta oma eakaaslastega paremini sammu pidada“, rääkis ta.

Üritusel osales ca 320 jooksjat ning annetusena koguti 3220 eurot.

Esmakordselt said pealtvaatajad näha ratastoolikorvpallilahingut Tartu Ülikooli meeskond ja Tartu Ülikooli naiskonna vahel, kes mängisid kolm kolme vastu 2 x 10 min.

Heategevusüritus ei oleks saanud toimuda, kui Tarbatu Tervisepargil ei oleks olnud tugevat taustajõudu.

Suur aplaus Tarbatu Tervisepargi ägedale tiimile, mille koosseisus olid: Helene Lendok ja Nele Laurimaa!!! Nad on ühtlasi ka Tervisepargi füsioterapeudid.

Ürituse korraldamisele aitasid kaasa tublid ja aktiivsed vabatahtlikud! Suur-suur tänu!

Ürituse õnnestumisse panustasid oma kohalolekuga järgmised ettevõtted:

Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Kõrgem Sõjakool, Motohunt Autokool, Itak OÜ, Õnneleid Autokool, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, OÜ Feralia ja Equa Racing Team!

Lisaks eelmainitule uskusid ürituse kordaminekusse ja panid toetava õla alla järgmised:

Garisson Trükikoda ja TrisSmile!

Loositavad auhinnad pani välja Yes Sport, Vitamin Well, Kadarbiku köögivili OÜ ja Maiasmokk!

Kõige väiksematele kõrrejoogid Põltsamaalt ja šokomedaljonid Kommipommilt.

Suur-suur AITÄH kõikidele toetajatele!!!!

SINU PANUS LOEB!