Tarbatu Tervisepark

Septembri alguses ootame kõiki osalema Tartus Küüni tänaval toimuval heategevuslikul „Esimese koolikella jooksul“, et ühiselt toetada 12-aastase liikumispuudega Carmen Sofia ratsutamistrenne.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõtteks „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. „Lisaks sellele, et saame aidata üht toredat noort tüdrukut on heategevusliku kogupereürituse suuremaks eesmärgiks teadvustamine, et sellised spordialad nagu ratsutamine on ka olulise rehabiliteeriva efektiga ning neid peaks kättesaadavamaks muutma. Rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine,“ selgitas Pill.

„Ka liikumispuudega lapsed ja noored tahavad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepäraseid harrastusi, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt,“ märkis Pill ja lisas, et 12-aastane Carmen Sofia ihkab samuti alustada sügisest ratsutamistreener Eda Vallimäe juures ratsutamistreeningutega ning kuna tüdrukul on tavapärased igapäevategevused raskendatud, siis sooviks ta läbi ratsutamise end vabana tunda. Vaata Carmen Sofia lugu siin.

Kolmandat aastat korraldatavale „Esimese koolikella jooksule“ on pühapäeval, 8. septembril oodatud jooksjaid igas vanuses üksikuna või gruppidena ning osavõtumaksuks on vähemalt üks euro, mis läheb otse Carmen Sofia unistuse toetamiseks. Vaata eelmise aasta ürituse videot siin.

Esimese Koolikella Jooksul on järgmised distantsid:

 • täiskasvanutele ja gümnaasiumile kavas ca 4 km distants Toomemäel ja Kassitoome orus
 • 5.-9. klassi lastele ca 3 km jooks Toomemäel
 • 1.-4. klassi lastele ca 500 m jooks
 • 3 kuni 6-aastastele lastele 100 m jooks

 

Jooksudele saab registreeruda 6. augustini siin ning ka võistluspäeval kohapeal.

Ürituse ajakava

12.00–Ürituse avamine, jooksudele registreerimise algus
12.20–Esinejad
12.30–3-6 aastaste laste START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
12.40–motodemosõidud
13.00-15.00–Vabaviskevõistlus ratastoolis – kes soovib, see proovib!
13.15–1-4 kl laste jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
13.30–Ratastooliralli ettevõtetele
14.00–Põhikooli jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
14.20–Ratastooli-jalgpallimatš
14.45–Gümnaasiumi ja täiskasvanute jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
15.15–Kontsert
15.45–Auhindade loosimine, ürituse lõpetamine

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda ka mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis mõõdetakse tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis saab katsetada ratastooliga liikumist, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimuvad ühisvõimlemised enne igat jooksustarti, JJ-Street Tantsukool ja Tarbatu rahvatantsuansambel esinevad tantsulise etteastetega ning Külliki Lauluaed rõõmustab muusikaga.

Ettevõtted ja grupid saavad osaleda ratastoolirallil ning kui eelmisel aastal tutvustati spordialana ratastoolikorvpalli, siis sellel aastal peavad maha tulise ratastooli-jalgpallimatši Tartu Kalev jalgpalliakadeemia.

Ettevõtteid ja organisatsioone oodatakse osa võtma 3-liikmeliste võistkondadena ratastoolirallist, millele saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa ca 50 vabatahtlikku. Loositavad auhinnad paneb välja YesSport, Tarbatu Tervisepark, Vudila. Kõikide jooksust osavõtjate vahel loositakse välja CityMotorsi poolt auto kasutus nädalavahetuseks.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760; info@tervisepark.ee või FBs – Esimese Koolikella Jooks

 

Beebide füsioteraapia on mõeldud lapse arengu soodustamiseks ja liikumisoskuste ning liigutustegevuste arendamiseks. Füsioterapeudid tegelevad jämemotoorsete tegevustega, nagu istumine, roomamine, kõndimine, samuti painduvuse, jõu ja vastupidavuse arendamisega. Teenuse käigus õpetatakse vanemale erinevaid võtteid, kuidas lapse arengule kaasa aidata kodustes tingimustes. Lisaks sellele aitab füsioterapeut tuvastada arengulisi kõrvalekaldeid ning vajadusel saab suunata lapse ka individuaalsele füsioteraapia teenusele, kus tegeletakse rohkem lapse individuaalsete eripäradega ning keskendutakse lapse arengule individuaalsest vaatenurgast.

Beebide grupivõimlemine 3-6 kuu vanustele lastele toimub alates 26.09 (va 03.10) igal kolmapäeval kell 10.00 ning 6-9 kuu vanustele lastele kell 11.00. Palume kohal olla 5-10 minutit varem, et vanem saaks lapse võimlemiseks valmis seada ning et beebi saaks harjuda enne võimlemise algust uue keskkonnaga.

Võimlemine toimub, kui grupp on täitunud: grupi suurus on 3 beebit koos vanemaga. Juhul, kui teisipäeva õhtuks kell 18-ks ei ole grupp täitunud, teenust ei toimu. Teenuse toimumise või mittetoimumise kohta saadetakse vanemale meili teel teavitus.

Gruppi registreerumiseks palume saata kiri aadressile info@tervisepark.ee!

Grupivõimlemise ühe korra tasu ühe lapse kohta on 8 eurot.

Grupivõimlemist viib läbi füsioterapeut Nele Laurimaa

 

Maru erakogu

Juba teist aastat toimub 02. septembril Tartu kesklinnas „Esimese koolikella jooks“, millega saavad nii suured kui väikesed jooksusõbrad toetada 10-aastast Maru (pildil), kes põeb lihasdüstroofiat.

Heategevusjooksu osavõtumaks on vähemalt üks euro, annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Maru uut ratastooli ning ujumistreeningutega alustamist Aura Veekeskuses.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on jätkuvalt heategevusjooksu juhtmõtteks „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Seekord toetame ühe liikumispuudega lapse spordiharrastuse soovi – nimelt on Marul soov alustada ujumistreeningutega ning uue ja kergema ratastooliga saaks ta oma eakaaslastega paremini sammu pidada“, rääkis ta.

Sellel aastal on „Esimese koolikella jooksul“ järgmised distantsid:

Fotograaf Madli Viigimaa

 • täiskasvanutele ja gümnaasiumile kavas ca 4 km distants Toomemäel ja Kassitoome orus
 • 5.-9. klassi lastele ca 3 km jooks Toomemäel
 • 1.-4. klassi lastele ca 500 m jooks
 • 3 kuni 6-aastastele lastele 100 m jooks

Jooksudele saab registreeruda 31. augustini internetis ning ka võistluspäeval kohapeal.

Ürituse ajakava

12.00 Ürituse avamine, jooksudele registreerimise algus
12.20 JJ Street Tantsukooli esinemine
12.30 3-6 aastaste laste START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
12.40 Tanel Joosti kartide demosõit
13.00 Motohunt Autokooli tsikli demosõit
13.20-15.15 Vabaviskevõistlus ratastoolis
13.30 1-4 kl laste jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
13.50 Ratastooliralli ettevõtetele
14.30 Põhikooli jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
15.15 TÜ naiskond vrs TÜ meeskond ratastoolikorvpallimatš
16.00 Gümnaasiumi ja täiskasvanute jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
16.15 Shate Tantsukooli esinemine
17.00 Laura Põldvere kontsert
17.45 Auhindade loosimine, ürituse lõpetamine

Ootame ka ettevõtteid ja organisatsioone 3-liikmeliste võistkondadena osa võtma ratastoolirallist. Ka ratastoolirallist osa võttes palume teha vähemalt 1€ annetus! Ratastoolirallile saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, , Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis saab mõõta tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis saab proovida ratastooliga liikumist, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimub ühisvõimlemine, JJ-Street Tantsukooli ja Shate Tantsukooli lpased ja noored esinevad tantsuliste etteastetega, Feralia OÜ lapsehoidjad ja mängujuhid, annavad nippe laste vaba aja nutikaks sisustamiseks ja teevad kohapeal vahvaid meisterdusi. Jooksust osavõtjate vahel loositakse erinevaid auhindu, mille on välja pannud YesSport.

Laura erakogu

Esmakordselt pakume pealtvaatajatele ratastoolikorvpallilahingut Tartu Ülikooli meeskond vrs Tartu Ülikooli naiskond, kes mängivad kolm kolme vastu 2 x 10 min.

Õhtu pärliks on väike kontsert Laura Põldverelt, kes tutvustab ka oma uut singlit “Tõusulaine”. Vaata videot siit!

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa ca 50 vabatahtlikku.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760; info@tervisepark.ee

 

Tarbatu Tervisepark tegevus laieneb pidevalt – seoses sellega otsime oma meeskonda füsioterapeuti, tegevusterapeuti, psühholoogi ja sotsiaaltöötajat!

Kandidaadilt ootame:

 • erialast kõrgharidust või kutsekvalifikatsiooni olemasolu;
 • head suhtlemisoskust;
 • oskust töötada iseseisvalt ja meeskonnas;
 • kasuks tuleb läbitud rehabilitatsioonialane koolitus ja rehabilitatsioonimeeskonnas töötamise kogemus (nende puudumine ei ole takistav tegur).

Kandidaadile pakume:

 • paindlikku töögraafikut – õpingud ja teine töökoht ei ole takistuseks!
 • meeldivat töökeskkonda;
 • mitmekesist tööd;
 • arenemisvõimalusi;
 • tehtud tööle väärilist palka.

Huvilistel palume saata oma sooviavalduse ja CV info@tervisepark.ee!

Tarbatu Tervisepargis nüüd uue teenusena ka elektriravi (TENS). TENS-i on võimalik saada iseseisva üksikteenusena kui ka füsioteraapiateenuse osana. Tervisepargi füsioterapeudid koostöös kliendigaa otsustavad, kuidas TENS-i kasutada nii, et see oleks võimalikult efektiivne.

Mis on TENS? TENS (ehk transkutaanne elektriline närvi stimulatsioon) on üks osa elektriravi laialdastest võimalustest. Protseduuri ajaks asetatakse patsiendi nahale TENS elektroodid, mille kaudu viiakse elektriline stimulatsioon valupiirkonda ning elektrilaine tekitab soojust, et vähendada jäikust, parandada liikuvust ja/või vähendada valu (Esposito jt, 1993).

Füsioterapeudid jt spetsialistid kasutavad TENS-i mitmete erinevate skeletilihassüsteemi probleemide korral, nt alalõualiigese, vaagna piirkonna, alaselja valu korral, samuti on TENS-i kasutades leevendust saadud peavaludele (Tarhan jt, 1999). Lisaks sellele saab TENS-i kasutades tõsta sportlaste sooritusvõimet eelkõige seetõttu, et TENS-i kasutamisel intensiivistub vereringe antud piirkonnas ning seekaudu kiirenevad ka lihase taastumisprotsessid. Seega füsioterapeudi vastu

TENS-i kasutamisel esineb harva tõsiseid kõrvaltoimeid, nt võib mõnel juhul esineda kerget naha ärritust piirkonnas, kus protseduuri ajal asetsesid elektroodid (Jones & Johnson, 2009). Enne protseduurile aja kirja panekut veenduge, et Teil ei ole allpool välja toodud probleeme, mille korral elektriravi teostada ei saa.

Elektriravi ei saa teha juhul, kui:

 • Teil on südamestimulaator vm meditsiinilised (metall)implantaadid;
 • Te olete rase – raseduse ajal kõhu, vaagna ja alaselja piirkonda ei soovitata elektriravi teha, kuna ei ole selged elektriravi võimalikud mõjud lootele (Jones & Johnson, 2009);
 • Teil on diagnoositud epilepsia;
 • Teil on vähkkasvaja ning valu esineb vähkkasvaja piirkonnas;
 • Valu piirkonnas esineb verejooks;
 • Valulikus piirkonnas esineb nahakahjustusi;
 • Teil on diagnoositud südamehaigusi;
 • Teil esineb nahatundlikkuse häireid valu piirkonnas;
 • Teil on tihe karvkate valu piirkonnas.

Samuti ei saa TENS-i teha kaela eesmisele pinnale võimalike kõrvaltoimete tõttu.

Oluline on meelde jätta, et TENS ei ravi valu põhjust, vaid vähendab valu tajumist. Valu põhjuse ravimiseks tuleks konsulteerida füsioterapeudiga, kes tuvastab valu põhjuse ning saab Teid aidata kas harjutustega või oskab Teid vajadusel edasi suunata vastava arsti poole uuringute läbiviimiseks.

Täpsem info ja broneerimine: info@tervisepark.ee või tel: 5661 1927

Tarbatu Tervisepark – teekond tervise heaks!

Valgas on alates juulikuust taas võimalik saada sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuseid nii lastele kui täiskasvanutele. Tartus tegutsev Tarbatu Tervisepark laiendas oma tegevust Valga linna ja hakkab koos oma meeskonnaga osutama rehabilitatsiooniteenuseid Valgamaa Puuetega Inimeste Kojas, Kungla 15. Teenuste hulgas on olemas füsioteraapia ja tegevusteraapia, sotsiaal-, võla-, psühholoogiline ja eripedagoogiline nõustamine. Rehabilitatsiooniteenuseid saavad tööealised taotleda Töötukassa kaudu ning lapsed ja pensioniealised Sotsiaalkindlustusameti kaudu.
„Rehabilitatsiooniteenuste kättesaadavus Valgas katkes paar aastat tagasi, mistõttu on valgalased pidanud teenuste järele pidanud sõitma Otepääle ja Tartusse. On hea meel, et Tarbatu Tervisepargil jätkus sotsiaalses mõõtes ettevõtlikkust hakata oma spetsialistidega Valga linna sõitma, et seda tühimikku täita“, märkis sotsiaalabiameti juhataja Meeli Tuubel.

Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul hakkavad nende meeskonnaliikmed esialgu kahel korral kuus reedeti Valga linnas teenuseid osutama. „Osad spetsialistidest on juba praegu Valgast, kuid ootame meile tööle ka teisi tublisid kohapealseid spetsialiste“, innustas tegevjuht. Riigi poolt finantseeritavate rehabilitatsiooniteenuste kõrval ollakse valmis pakkuma ka tasulisi teenuseid nagu massaaž, toitumisnõustamine ja spetsialistide olemasolul uusi välja arendama. „Rehabilitatsiooniplaani koostamiseks palume praegu sõita Tartusse, asume raudteejaama kõrval ja arvestame igati sõidugraafikutega“, rääkis Kadri Pill esialgsetest plaanidest, kinnitades, et teenusevajajate huvi suurenemise korral avarduvad ka võimalused tulla rehabilitatsiooniplaanide koostamiseks kogu meeskonnaga korraga Valka.

Info ja registreerumine meiliaadressil info@tervisepark.ee või telefonil 53 420 760.

Sotsiaalse rehabilitatsiooni kohta saab infot siit!

Tööalase rehabiliattsiooni kohta saab infot siit!

31.08.2017 toimus Tartus, Küüni tänaval Tarbatu Tervisepargi korraldatud heategevusüritus “Esimese koolikella jooks”! Ürituse avas Tartu linnapea Urmas Klaas, oma kõnega esines Eesti Invaspordi Liidu president Rainer Vakra.

Tantsulise poole eest seisid hea JJ Street Tantsukooli kasvandikud, kontserdiga astusid üles Lauri Liiv ja Olav Ehala. Päeva juhtis Arvi Suurpere.

Ürituse eesmärgiks oli koguda raha Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu poolt Tartusse avatava treeningsaali tarbeks, eelkõige liikumispuudega lastele ja noortele. Ürituse juhtmõte oligi: “Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima! Sinu panus loeb!”

Üritus toimus esmakordselt, kuid huvi selle vastu oli üllatavalt suur. Korraldajate sõnul soovivad nad, et kõne all olevast üritusest saaks traditsiooniline sündmus Tartus, kuhu tulla kogu perega, olla aktiivne ja teha head enne veel, kui kõik sukelduvad kooliga seotud virr-varri:)

Üritusel osales ca 180 jooksjat ning annetusena koguti 834 eurot, mis anti üle Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule Tartusse rajatava treeningsaali tarbeks.

Heategevusüritus ei oleks saanud toimuda, kui Tarbatu Tervisepargil ei oleks olnud tugevat taustajõudu.

Suur aplaus Tarbatu Tervisepargi ägedale tiimile, mille koosseisus olid: Keidi Oras, Helene Lendok ja Nele Laurimaa!!! Kõik nad on ühtlasi ka Tervisepargi füsioterapeudid.

Ürituse korraldamisele aitasid kaasa tublid ja aktiivsed vabatahtlikud, kelleks olid: Sharlote-Marleen Kõverik, Kadri Kiiker, Heigo Kure, Marii Mugra, Kelli Järvemägi, Kadi Kals, Merly Teder, Marta Vals, Birgit Peedmann, Joosep Varusk, Lausa Veel, Erki Viirpalu, Riina Lempu, Kaur Laurimaa. Ürituse jäädvustas Madli Viigimaa. Suur-suur tänu!

Ürituse õnnestumisse panustasid oma kohalolekuga järgmised ettevõtted:

Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Kõrgem Sõjakool, Maiasmoka Varakamber, Motohunt Autokool, Itak OÜ, Eesti Invaspordi Liit, Õnneleid Autokool, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet

Lisaks eelmainitule uskusid ürituse kordaminekusse ja panid toetava õla alla järgmised:

Tartu Linn, Garisson Trükikoda, TrisSmile, Maanteeamet, Estiko Plastar AS

Loositavad auhinnad pani välja Sportland!

Kõige väiksematele kõrrejoogid Loodusvägi OÜ-lt ja šokomedaljonid Kommipommilt.

Suur-suur AITÄH kõikidele toetajatele!!!!

SINU PANUS LOEB!

Ürituse galeriid saad vaadata siit!

31. augustil toimub Tartu kesklinnas „Esimese koolikella jooks“, millega saavad nii suured kui väikesed jooksusõbrad toetada liikumispuudega lapsi ja noori.

Heategevusjooksu osavõtumaks on vähemalt üks euro, annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõte „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu,“ nentis ta.

Osaleda saab igas vanuses laps, noor ja täiskasvanu!

 • 3–6-aastased – 100 m jooks
 • 1–4. klass – Kesklinna pargi jooks, ca 500 m
 • 5–9. klass – vihjetega orienteerumine südalinnas
 • gümnaasium ja täiskasvanud – jooks Toomemäel – ca 3 km

NB! Täiskasvanud saavad rada läbida ka 3-liikmeliste võistkondadena!

Jooksude ajakava on järgmine:

15.00 Tartu linnapea avakõne
3-6 a jooksu registreerimise algus
15.30 3-6 aastaste jooksu START
  1-4 klasside jooksu registreerimise algus
16.00 1-4 klasside jooksu START
  3-6 a jooksu auhindade loos
  5-9 klasside jooksu registreerimise algus
  ühisvõimlemine 5-9 klassidele
16.30 5-9 klasside jooksu START
  3 km jooksu registreerimise algus
  1-4 klasside jooksu auhindade loos
  ühisvõimlemine 3 km jooksust osavõtjatele
17.00 3 km jooksu START
18.00 Kontsert – Lauri Liiv ja Olav Ehala
19.00 3 km jooksu auhindade loosimine
Ratastooliralli ettevõtetele
20.00 Grande Finale – rahatšeki pidulik üleandmine Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule; tänusõnad

Jooksudele saab registreeruda 30. augustini siin!!!

Lisaks sellele oodatakse ettevõtteid ja organisatsioone 3-liikmeliste võistkondadena osa võtma ratastoolirallist. Ka ratastoolirallist osa võttes palume teha vähemalt 1€ annetus! Ratastoolirallile saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Tanel Joost teeb demosõidu käsijuhitava sportkardiga, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis saab mõõta tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis saab proovida ratastooliga liikumist,  Maiasmoka Varakambri küpsetised, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimub ühisvõimlemine, JJ-Street Tantsukool esineb tantsulise etteastega, Kõrgem Sõjakool, Politsei ja Päästeamet näitavad sõidukeid ja varustust,  Eesti Invaspordi Liit tutvustab erinevaid invaspordivõimalusi. Veel panevad oma õla alla Tartu linn, Garisson Trükikoda, TriSmile spordiklubi, Maanteeamet, Estiko AS.

Loositavad auhinnad paneb välja Sportland. Kõige väiksematele Kommipommilt šokomedalid ja Loodusvägised OÜ-lt maitsvad kõrrejoogid.

Õhtu pärliks on väike kontsert Lauri Liivilt ja Olav Ehalalt!

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa 20 vabatahtlikku.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760; info@tervisepark.ee

SINU PANUS LOEB!

Tarbatu Tervisepargis alustatakse 24. maist üldkehalise ettevalmistuse (ÜKE) treeningutega. Treeningute eesmärgiks on inimesi rohkem liikuma motiveerida ning üheskoos põnevaid ja mitmekülgseid harjutusi sooritada. Treeninguid viib läbi füsioterapeut ning harjutustes kasutatakse nii oma keha raskust kui ka mõningaid kergemaid abivahendeid (kummilindid, täidetud veepudelid).

Milleks meile treening?

Organismil on suurepärane võime kohaneda sellele antavate koormustega, seetõttu ühekordse koormuse tagajärjel organismi energiavarud küll vähenevad, kuid regulaarselt treenides kohaneb organism koormusega ning energiavarud hoopis suurenevad. Ühekordne treening tekitab lihastesse struktuurseid muutusi, mis regulaarse treeningu tulemusena viib lihaste täiustumise ja tugevnemiseni. Lisaks lihaste tugevnemisele muutuvad tugevamaks ka kõõlused. Eelnevalt nimetatud kahele aspektile lisanduvalt suureneb regulaarse treeningu tagajärjel kehaline töövõime üleüldiselt.

Kiireneb ka ainevahetus, mis viib soovitud kaalulanguseni, paraneb painduvus, väheneb vererõhk ja süda muutub regulaarse treeningu tulemusena tugevamaks. Kõikidele füsioloogilistele muutustele lisaks, kaasneb regulaarse treeninguga hea enesetunne.

Tarbatu Tervisepargi ÜKE treeningud on jõukohased kõigile – harjutuste raskust reguleeritakse vastavalt inimese enda võimekusele. Lisaks sellele annab kuni 10 inimesega rühm osalejale motivatsiooni treeningutel osaleda, sest seltsis on segasem!

Seega – võta sõber kaasa ja tule treenima hea enesetunde ja tugevama keha jaoks!

Info ja registreermine: 56 611 927 või info@tervisepark.ee

 

Tarbatu Tervisepark ja Nutrilligent OÜ kutsuvad Tervisepäevale!!!

Tervisepäev toimub 9. aprillil kell 12.00 kuni 14.30 Vaksali 17a – ruumides 203 ja 213!

Toitumisnõustaja räägib tervislikest vahepaladest ja annab praktilisi nõuandeid, milliseid toite valmistada kiiretel tööpäevadel. Töötoas valmivad degusteerimiseks maitsvad vahepalad!

Füsioterapeut räägib seljavalust ja sellest, kuidas liikumise ja harjutustega saab valuvabalt elada. Praktilises töötoas õpetatakse erinevaid harjutusi, mida teha kodus või töökohal, et selg ei valutaks ja vaim ei väsiks!

Lisaks toimub audioplaadi “Jäljed homses” tutvustus neile, kes soovivad olla motiveeritud ja langetada kaalu. Kohapeal on võimalik antud CD-d osta, hinnaga 7 EUR.

Info ja registreerimine: tel  53 420 760 või info@tervisepark.ee

või registreeri siin!

Registreerimise tähtaeg: 03. aprill 2017 

Kohtade arv on piiratud!