Tarbatu Tervisepark

Tarbatu Tervisepark tegevus laieneb pidevalt – seoses sellega otsime oma meeskonda füsioterapeuti, tegevusterapeuti ja sotsiaaltöötajat!

Kandidaadilt ootame:

 • erialast kõrgharidust või kutsekvalifikatsiooni olemasolu;
 • head suhtlemisoskust;
 • oskust töötada iseseisvalt ja meeskonnas;
 • kasuks tuleb läbitud rehabilitatsioonialane koolitus ja rehabilitatsioonimeeskonnas töötamise kogemus (nende puudumine ei ole takistav tegur).

Kandidaadile pakume:

 • paindlikku töögraafikut – õpingud ja teine töökoht ei ole takistuseks!
 • meeldivat töökeskkonda;
 • mitmekesist tööd;
 • arenemisvõimalusi;
 • tehtud tööle väärilist palka.

Huvilistel palume saata oma sooviavalduse ja CV info@tervisepark.ee!

Tarbatu Tervisepargis nüüd uue teenusena ka elektriravi (TENS). TENS-i on võimalik saada iseseisva üksikteenusena kui ka füsioteraapiateenuse osana. Tervisepargi füsioterapeudid koostöös kliendigaa otsustavad, kuidas TENS-i kasutada nii, et see oleks võimalikult efektiivne.

Mis on TENS? TENS (ehk transkutaanne elektriline närvi stimulatsioon) on üks osa elektriravi laialdastest võimalustest. Protseduuri ajaks asetatakse patsiendi nahale TENS elektroodid, mille kaudu viiakse elektriline stimulatsioon valupiirkonda ning elektrilaine tekitab soojust, et vähendada jäikust, parandada liikuvust ja/või vähendada valu (Esposito jt, 1993).

Füsioterapeudid jt spetsialistid kasutavad TENS-i mitmete erinevate skeletilihassüsteemi probleemide korral, nt alalõualiigese, vaagna piirkonna, alaselja valu korral, samuti on TENS-i kasutades leevendust saadud peavaludele (Tarhan jt, 1999). Lisaks sellele saab TENS-i kasutades tõsta sportlaste sooritusvõimet eelkõige seetõttu, et TENS-i kasutamisel intensiivistub vereringe antud piirkonnas ning seekaudu kiirenevad ka lihase taastumisprotsessid. Seega füsioterapeudi vastu

TENS-i kasutamisel esineb harva tõsiseid kõrvaltoimeid, nt võib mõnel juhul esineda kerget naha ärritust piirkonnas, kus protseduuri ajal asetsesid elektroodid (Jones & Johnson, 2009). Enne protseduurile aja kirja panekut veenduge, et Teil ei ole allpool välja toodud probleeme, mille korral elektriravi teostada ei saa.

Elektriravi ei saa teha juhul, kui:

 • Teil on südamestimulaator vm meditsiinilised (metall)implantaadid;
 • Te olete rase – raseduse ajal kõhu, vaagna ja alaselja piirkonda ei soovitata elektriravi teha, kuna ei ole selged elektriravi võimalikud mõjud lootele (Jones & Johnson, 2009);
 • Teil on diagnoositud epilepsia;
 • Teil on vähkkasvaja ning valu esineb vähkkasvaja piirkonnas;
 • Valu piirkonnas esineb verejooks;
 • Valulikus piirkonnas esineb nahakahjustusi;
 • Teil on diagnoositud südamehaigusi;
 • Teil esineb nahatundlikkuse häireid valu piirkonnas;
 • Teil on tihe karvkate valu piirkonnas.

Samuti ei saa TENS-i teha kaela eesmisele pinnale võimalike kõrvaltoimete tõttu.

Oluline on meelde jätta, et TENS ei ravi valu põhjust, vaid vähendab valu tajumist. Valu põhjuse ravimiseks tuleks konsulteerida füsioterapeudiga, kes tuvastab valu põhjuse ning saab Teid aidata kas harjutustega või oskab Teid vajadusel edasi suunata vastava arsti poole uuringute läbiviimiseks.

Täpsem info ja broneerimine: info@tervisepark.ee või tel: 5661 1927

Tarbatu Tervisepark – teekond tervise heaks!

Valgas on alates juulikuust taas võimalik saada sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuseid nii lastele kui täiskasvanutele. Tartus tegutsev Tarbatu Tervisepark laiendas oma tegevust Valga linna ja hakkab koos oma meeskonnaga osutama rehabilitatsiooniteenuseid Valgamaa Puuetega Inimeste Kojas, Kungla 15. Teenuste hulgas on olemas füsioteraapia ja tegevusteraapia, sotsiaal-, võla-, psühholoogiline ja eripedagoogiline nõustamine. Rehabilitatsiooniteenuseid saavad tööealised taotleda Töötukassa kaudu ning lapsed ja pensioniealised Sotsiaalkindlustusameti kaudu.
„Rehabilitatsiooniteenuste kättesaadavus Valgas katkes paar aastat tagasi, mistõttu on valgalased pidanud teenuste järele pidanud sõitma Otepääle ja Tartusse. On hea meel, et Tarbatu Tervisepargil jätkus sotsiaalses mõõtes ettevõtlikkust hakata oma spetsialistidega Valga linna sõitma, et seda tühimikku täita“, märkis sotsiaalabiameti juhataja Meeli Tuubel.

Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul hakkavad nende meeskonnaliikmed esialgu kahel korral kuus reedeti Valga linnas teenuseid osutama. „Osad spetsialistidest on juba praegu Valgast, kuid ootame meile tööle ka teisi tublisid kohapealseid spetsialiste“, innustas tegevjuht. Riigi poolt finantseeritavate rehabilitatsiooniteenuste kõrval ollakse valmis pakkuma ka tasulisi teenuseid nagu massaaž, toitumisnõustamine ja spetsialistide olemasolul uusi välja arendama. „Rehabilitatsiooniplaani koostamiseks palume praegu sõita Tartusse, asume raudteejaama kõrval ja arvestame igati sõidugraafikutega“, rääkis Kadri Pill esialgsetest plaanidest, kinnitades, et teenusevajajate huvi suurenemise korral avarduvad ka võimalused tulla rehabilitatsiooniplaanide koostamiseks kogu meeskonnaga korraga Valka.

Info ja registreerumine meiliaadressil info@tervisepark.ee või telefonil 53 420 760.

Sotsiaalse rehabilitatsiooni kohta saab infot siit!

Tööalase rehabiliattsiooni kohta saab infot siit!

31.08.2017 toimus Tartus, Küüni tänaval Tarbatu Tervisepargi korraldatud heategevusüritus “Esimese koolikella jooks”! Ürituse avas Tartu linnapea Urmas Klaas, oma kõnega esines Eesti Invaspordi Liidu president Rainer Vakra.

Tantsulise poole eest seisid hea JJ Street Tantsukooli kasvandikud, kontserdiga astusid üles Lauri Liiv ja Olav Ehala. Päeva juhtis Arvi Suurpere.

Ürituse eesmärgiks oli koguda raha Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu poolt Tartusse avatava treeningsaali tarbeks, eelkõige liikumispuudega lastele ja noortele. Ürituse juhtmõte oligi: “Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima! Sinu panus loeb!”

Üritus toimus esmakordselt, kuid huvi selle vastu oli üllatavalt suur. Korraldajate sõnul soovivad nad, et kõne all olevast üritusest saaks traditsiooniline sündmus Tartus, kuhu tulla kogu perega, olla aktiivne ja teha head enne veel, kui kõik sukelduvad kooliga seotud virr-varri:)

Üritusel osales ca 180 jooksjat ning annetusena koguti 834 eurot, mis anti üle Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule Tartusse rajatava treeningsaali tarbeks.

Heategevusüritus ei oleks saanud toimuda, kui Tarbatu Tervisepargil ei oleks olnud tugevat taustajõudu.

Suur aplaus Tarbatu Tervisepargi ägedale tiimile, mille koosseisus olid: Keidi Oras, Helene Lendok ja Nele Laurimaa!!! Kõik nad on ühtlasi ka Tervisepargi füsioterapeudid.

Ürituse korraldamisele aitasid kaasa tublid ja aktiivsed vabatahtlikud, kelleks olid: Sharlote-Marleen Kõverik, Kadri Kiiker, Heigo Kure, Marii Mugra, Kelli Järvemägi, Kadi Kals, Merly Teder, Marta Vals, Birgit Peedmann, Joosep Varusk, Lausa Veel, Erki Viirpalu, Riina Lempu, Kaur Laurimaa. Ürituse jäädvustas Madli Viigimaa. Suur-suur tänu!

Ürituse õnnestumisse panustasid oma kohalolekuga järgmised ettevõtted:

Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Kõrgem Sõjakool, Maiasmoka Varakamber, Motohunt Autokool, Itak OÜ, Eesti Invaspordi Liit, Õnneleid Autokool, Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet

Lisaks eelmainitule uskusid ürituse kordaminekusse ja panid toetava õla alla järgmised:

Tartu Linn, Garisson Trükikoda, TrisSmile, Maanteeamet, Estiko Plastar AS

Loositavad auhinnad pani välja Sportland!

Kõige väiksematele kõrrejoogid Loodusvägi OÜ-lt ja šokomedaljonid Kommipommilt.

Suur-suur AITÄH kõikidele toetajatele!!!!

SINU PANUS LOEB!

Ürituse galeriid saad vaadata siit!

31. augustil toimub Tartu kesklinnas „Esimese koolikella jooks“, millega saavad nii suured kui väikesed jooksusõbrad toetada liikumispuudega lapsi ja noori.

Heategevusjooksu osavõtumaks on vähemalt üks euro, annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõte „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu,“ nentis ta.

Osaleda saab igas vanuses laps, noor ja täiskasvanu!

 • 3–6-aastased – 100 m jooks
 • 1–4. klass – Kesklinna pargi jooks, ca 500 m
 • 5–9. klass – vihjetega orienteerumine südalinnas
 • gümnaasium ja täiskasvanud – jooks Toomemäel – ca 3 km

NB! Täiskasvanud saavad rada läbida ka 3-liikmeliste võistkondadena!

Jooksude ajakava on järgmine:

15.00 Tartu linnapea avakõne
3-6 a jooksu registreerimise algus
15.30 3-6 aastaste jooksu START
  1-4 klasside jooksu registreerimise algus
16.00 1-4 klasside jooksu START
  3-6 a jooksu auhindade loos
  5-9 klasside jooksu registreerimise algus
  ühisvõimlemine 5-9 klassidele
16.30 5-9 klasside jooksu START
  3 km jooksu registreerimise algus
  1-4 klasside jooksu auhindade loos
  ühisvõimlemine 3 km jooksust osavõtjatele
17.00 3 km jooksu START
18.00 Kontsert – Lauri Liiv ja Olav Ehala
19.00 3 km jooksu auhindade loosimine
Ratastooliralli ettevõtetele
20.00 Grande Finale – rahatšeki pidulik üleandmine Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule; tänusõnad

Jooksudele saab registreeruda 30. augustini siin!!!

Lisaks sellele oodatakse ettevõtteid ja organisatsioone 3-liikmeliste võistkondadena osa võtma ratastoolirallist. Ka ratastoolirallist osa võttes palume teha vähemalt 1€ annetus! Ratastoolirallile saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Tanel Joost teeb demosõidu käsijuhitava sportkardiga, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis saab mõõta tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis saab proovida ratastooliga liikumist,  Maiasmoka Varakambri küpsetised, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimub ühisvõimlemine, JJ-Street Tantsukool esineb tantsulise etteastega, Kõrgem Sõjakool, Politsei ja Päästeamet näitavad sõidukeid ja varustust,  Eesti Invaspordi Liit tutvustab erinevaid invaspordivõimalusi. Veel panevad oma õla alla Tartu linn, Garisson Trükikoda, TriSmile spordiklubi, Maanteeamet, Estiko AS.

Loositavad auhinnad paneb välja Sportland. Kõige väiksematele Kommipommilt šokomedalid ja Loodusvägised OÜ-lt maitsvad kõrrejoogid.

Õhtu pärliks on väike kontsert Lauri Liivilt ja Olav Ehalalt!

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa 20 vabatahtlikku.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760; info@tervisepark.ee

SINU PANUS LOEB!

Tarbatu Tervisepargis alustatakse 24. maist üldkehalise ettevalmistuse (ÜKE) treeningutega. Treeningute eesmärgiks on inimesi rohkem liikuma motiveerida ning üheskoos põnevaid ja mitmekülgseid harjutusi sooritada. Treeninguid viib läbi füsioterapeut ning harjutustes kasutatakse nii oma keha raskust kui ka mõningaid kergemaid abivahendeid (kummilindid, täidetud veepudelid).

Milleks meile treening?

Organismil on suurepärane võime kohaneda sellele antavate koormustega, seetõttu ühekordse koormuse tagajärjel organismi energiavarud küll vähenevad, kuid regulaarselt treenides kohaneb organism koormusega ning energiavarud hoopis suurenevad. Ühekordne treening tekitab lihastesse struktuurseid muutusi, mis regulaarse treeningu tulemusena viib lihaste täiustumise ja tugevnemiseni. Lisaks lihaste tugevnemisele muutuvad tugevamaks ka kõõlused. Eelnevalt nimetatud kahele aspektile lisanduvalt suureneb regulaarse treeningu tagajärjel kehaline töövõime üleüldiselt.

Kiireneb ka ainevahetus, mis viib soovitud kaalulanguseni, paraneb painduvus, väheneb vererõhk ja süda muutub regulaarse treeningu tulemusena tugevamaks. Kõikidele füsioloogilistele muutustele lisaks, kaasneb regulaarse treeninguga hea enesetunne.

Tarbatu Tervisepargi ÜKE treeningud on jõukohased kõigile – harjutuste raskust reguleeritakse vastavalt inimese enda võimekusele. Lisaks sellele annab kuni 10 inimesega rühm osalejale motivatsiooni treeningutel osaleda, sest seltsis on segasem!

Seega – võta sõber kaasa ja tule treenima hea enesetunde ja tugevama keha jaoks!

Info ja registreermine: 56 611 927 või info@tervisepark.ee

 

Tarbatu Tervisepark ja Nutrilligent OÜ kutsuvad Tervisepäevale!!!

Tervisepäev toimub 9. aprillil kell 12.00 kuni 14.30 Vaksali 17a – ruumides 203 ja 213!

Toitumisnõustaja räägib tervislikest vahepaladest ja annab praktilisi nõuandeid, milliseid toite valmistada kiiretel tööpäevadel. Töötoas valmivad degusteerimiseks maitsvad vahepalad!

Füsioterapeut räägib seljavalust ja sellest, kuidas liikumise ja harjutustega saab valuvabalt elada. Praktilises töötoas õpetatakse erinevaid harjutusi, mida teha kodus või töökohal, et selg ei valutaks ja vaim ei väsiks!

Lisaks toimub audioplaadi “Jäljed homses” tutvustus neile, kes soovivad olla motiveeritud ja langetada kaalu. Kohapeal on võimalik antud CD-d osta, hinnaga 7 EUR.

Info ja registreerimine: tel  53 420 760 või info@tervisepark.ee

või registreeri siin!

Registreerimise tähtaeg: 03. aprill 2017 

Kohtade arv on piiratud!

Tarbatu Tervisepark koostöös Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga kutsub Sind osalema koolitusel „Ergonoomilisema patsiendi hoolduse poole”

 

Koolituse eesmärk on õpetada, kuidas patsienti ergonoomiliselt, inimese põhiliikumisele tuginevaid abistamise meetodeid kasutades abistada/ümberpaigutada ja patsienti aktiveerida. Lisaks anstakse ülevaade erinevatest siirdumisabivahendistest ning praktilise valmisoleku nende valikuks ja kasutamiseks igapäevatöös.

Koolituse aeg ja koht:
25 ja 26 mai 2017 Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Nooruse, 5 Tartu
Jätkukoolitus 25 august 2017

 

Täpsemalt loe koolitusest siit!

Kohtumiseni koolitusel!

Meil on hea meel teatada, et Tarbatu Tervisepark pakub alates oktoobristtooalane 2016 ka tööalast rehabilitatsiooni. Täpsemalt loe siit!

Sellega seoses on ka meie meeskond laienenud: meiega on liitunud tegevusterapeut Kadi Männi ja eripedagoog Signe Voolpriit. Meeskonnast loe siit!

Tarbatu Tervisepark ootab oma toimekasse meeskonda ka teisi rehabilitatsioonivaldkonna spetsialiste, kes soovivad panustada inimeste rehabiliteerimisse nii sotsiaalses kui tööalases mõttes.

Tarbatu Tervisepark ei ole loodud inimeste pärast, vaid inimeste jaoks!

Tarbatu Tervisepark – teekond tervise heaks!

 

Meil on hea meel anda teada, et alates augustist 2016 on Tarbatu Tervisepark Sotsiaalkindlustusameti koostööpartner – see tähendab, et act1meie ettevõte on nüüdsest rehabilitatsiooniasutus. Alates oktoobrist 2016 oleme ka Eesti Töötukassa koostööpartner, mis võimaldab meil pakkuda ka tööalast rehabilitatsiooni.

Mis on rehabilitatsioon ja kellele on see mõeldud?

Rehabilitatsiooniteenused jagunevad alates 1. jaanuarist 2016 sotsiaalseks ja tööalaseks rehabilitatsiooniks.

Sotsiaalset rehabilitatsiooni võivad saada alla 16-aastased lapsed, vanaduspensioni ealised isikud ja need tööealised
isikud, kes ei tööta, ei õpi ega ole töötuna arvele võetud. Sotsiaalset rehabilitatsiooni rahastab Sotsiaalkindlustusamet.

Tööalast rehabilitatsiooni võivad saada tööealised inimesed, kes on tööturul aktiivsed – töötavad, õpivad või on töötuna arvele
võetud. Seda rahastab Töötukassa.

Rehabilitatsiooniteenuse eesmärk on parandada inimese iseseisvat toimetulekut ja ühiskonnas toimimist, soodustades muuhulgas töötamist või töölesaamist, õppimist või õppima asumist.

Rehabilitatsiooniteenuse raames aitavad inimest sotsiaaltöötaja, psühholoog, tegevusterapeut, füsioterapeut, eripedagoog, logopeed jne.

Oluline on siinkohal märkida, et ravi, sealhulgas taastusravi ei ole sotsiaalne rehabilitatsioon. Ravi ja taastusravi vajaduse korral tuleb pöörduda oma perearsti või vajaliku eriarsti poole.

Kellele osutab rehabilitatsiooniteenust Tarbatu Tervisepark?

Meie ettevõte pakub sotsiaalset rehabilitatsiooni puuet taotlevatele ja puudega täiskasvanutele ja lastele.  Tööalast rehabilitatsiooni 16aastastele kuni pensioniealistele vähenenud töövõimega inimestele.  Tegeleme liikumis- ja tasakaalufunktsiooni parandamise ja säilitamisega,  aitame lahendada logopeedilisi, psühholoogilisi, sotsiaalseid ja toitumisalaseid probleeme, hindame abivahendi vajadust ning aitame õppida kasutama abivahendeid.. Vajadusel nõustame inimest, kuidas oma haiguse või puudega igapäevaselt toime tulla, kuidas õpingutesse või tööellu sisse elada, soovi korral nõustame tööandjat, kuidas isiku tööd sobivamalt korraldada või töökeskkonda kohandada.

Tasulisi taastusraviteenuseid pakume jätkuvalt ka teistele soovijatele.

Kuidas sotsiaalset rehabilitatsiooniteenust taotleda?

Täpsema info leiad siit!

Kuidas tööalast rehabilitatsiooniteenust taotleda?

Täpsema info leia siit!