ToitumisnõustajaToitumisnõustamisele on oodatud kõik, kes soovivad muuta oma toitumist või muuta toidulauda mitmekesisemaks, langetada kaalu, vähendada rasvaprotsenti või toetada oma organismi kergemate terviseprobleemide (pidev väsimus, kõrge kolesteroolitase või vererõhk, liigesvalud jms) korral.

Toitumisnõustaja ei diagnoosi terviseseisundit, kuid annab väga häid toitumissoovitusi. Vajadusel soovitab nõustaja pöörduda kontrolli perearsti või erialaarsti juurde.

Toitumisnõustaja konsultatsiooni ja toitumiskava abil on võimalik tõsta inimese teadlikkust  tasakaalustatud ja tervislikumast toitumisest. Lisaks korraldab toitumisnõustaja erinevaid koolitusi, kus on võimalik omandada praktilisi toitumisalaseid teadmisi.

Enne vastuvõtule tulekut tuleks inimesel pidada toitumispäevikut (3-4 päeva), milles on üles märgitud kõik, mida ta nendel päevadel on söönud. Päevikusse peaks märkima toidukorrad koos kellaaegadega. Nii on vastuvõtule tulles toitumisnõustajal rohkem infot kliendi probleemidest ja harjumustest. Need on selleks, et tagada kliendile kvaliteetne nõustamisseanss.

Teenust osutab toitumisnõustaja, teenuse kestus 45 min.