31. augustil toimub Tartu kesklinnas „Esimese koolikella jooks“, millega saavad nii suured kui väikesed jooksusõbrad toetada liikumispuudega lapsi ja noori.

Heategevusjooksu osavõtumaks on vähemalt üks euro, annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõte „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu,“ nentis ta.

Osaleda saab igas vanuses laps, noor ja täiskasvanu!

  • 3–6-aastased – 100 m jooks
  • 1–4. klass – Kesklinna pargi jooks, ca 500 m
  • 5–9. klass – vihjetega orienteerumine südalinnas
  • gümnaasium ja täiskasvanud – jooks Toomemäel – ca 3 km

NB! Täiskasvanud saavad rada läbida ka 3-liikmeliste võistkondadena!

Jooksude ajakava on järgmine:

15.00 Tartu linnapea avakõne
3-6 a jooksu registreerimise algus
15.30 3-6 aastaste jooksu START
  1-4 klasside jooksu registreerimise algus
16.00 1-4 klasside jooksu START
  3-6 a jooksu auhindade loos
  5-9 klasside jooksu registreerimise algus
  ühisvõimlemine 5-9 klassidele
16.30 5-9 klasside jooksu START
  3 km jooksu registreerimise algus
  1-4 klasside jooksu auhindade loos
  ühisvõimlemine 3 km jooksust osavõtjatele
17.00 3 km jooksu START
18.00 Kontsert – Lauri Liiv ja Olav Ehala
19.00 3 km jooksu auhindade loosimine
Ratastooliralli ettevõtetele
20.00 Grande Finale – rahatšeki pidulik üleandmine Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule; tänusõnad

Jooksudele saab registreeruda 30. augustini siin!!!

Lisaks sellele oodatakse ettevõtteid ja organisatsioone 3-liikmeliste võistkondadena osa võtma ratastoolirallist. Ka ratastoolirallist osa võttes palume teha vähemalt 1€ annetus! Ratastoolirallile saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Tanel Joost teeb demosõidu käsijuhitava sportkardiga, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis saab mõõta tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis saab proovida ratastooliga liikumist,  Maiasmoka Varakambri küpsetised, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimub ühisvõimlemine, JJ-Street Tantsukool esineb tantsulise etteastega, Kõrgem Sõjakool, Politsei ja Päästeamet näitavad sõidukeid ja varustust,  Eesti Invaspordi Liit tutvustab erinevaid invaspordivõimalusi. Veel panevad oma õla alla Tartu linn, Garisson Trükikoda, TriSmile spordiklubi, Maanteeamet, Estiko AS.

Loositavad auhinnad paneb välja Sportland. Kõige väiksematele Kommipommilt šokomedalid ja Loodusvägised OÜ-lt maitsvad kõrrejoogid.

Õhtu pärliks on väike kontsert Lauri Liivilt ja Olav Ehalalt!

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa 20 vabatahtlikku.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760; info@tervisepark.ee

SINU PANUS LOEB!