Meie füsioterapeut Saskia Tõugjas räägib lähemalt, kes on laste füsioterapeut ning millal võiks füsioterapeudi poole pöörduda.

Laste füsioterapeut tegeleb nii beebide, väikelaste kui ka kooliealiste lastega. Väikelapse kasvatamine võib osutuda vanematele stressirohkeks ajaks – kas beebi peaks juba keerama, pöörama, roomama… Küsimusi on palju ning muretsemine lapse arengu ja heaolu eest on loomulik osa lapsevanemaks olemises. Veebis olev info ja blogide sissekanded varieeruvad seinast seina ning selle asemel, et üle muretseda kas lapse areng on selline nagu see olema peab on kõige lihtsaim ja stressivabam tulla just laste füsioterpeudi juurde.

Füsioterapeudi vastuvõtule on oodatud beebid, kellel kahtlustate motoorsete oskuste mahajäämust või soovite teada saada, kas lapse areng on normipärane ja mida saaksite iseseisvalt arengu soodustamiseks kodus teha. Näiteks peakontroll, seljalt kõhule keeramine, kõnnioskus või kikivarvukil käimine on tavapärased mured, millega füsioterapeudi poole pöördutakse.

Kindlasti on füsioterapeudi poole oodatud ka kooliealised ja teismelised, kes läbivad mitu kasvufaasi ning kelle kehaline areng peaks samuti vajama kontrolli. Teismeliste füsioterapeudi poole pöördumise põhjusteks on enamasti kas ülekoormusvigastused, seljavalud või nõrk skeleti-lihaskond, kuid
hindame ka rühti, kehatüve sümmeetriat, x- ja o-jalgsust ning lampjalgsust.

Kui perearsti ülesandeks on pigem kindlaks teha, et mingeid kaebusi hetkel ei esineks ja mõõdetakse lapse
kaal ja pikkus, siis füsioterapeudi juures minnakse rohkem süvitsi ja suudame paljusid probleeme
juba ennetada, mis lapse-eas muret ei pruugi valmistada, aga võivad seda teha täiskasvanueas.

Laste füsioterapeudi juurde saab broneerida aega nii Tallinnas, Tartus kui Valgas. Broneeri aeg siin: https://tervisepark.ee/broneeri-aeg/