Septembri alguses ootame kõiki osalema Tartus Küüni tänaval toimuval heategevuslikul „Esimese koolikella jooksul“, et ühiselt toetada 12-aastase liikumispuudega Carmen Sofia ratsutamistrenne.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on heategevusjooksu juhtmõtteks „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. „Lisaks sellele, et saame aidata üht toredat noort tüdrukut on heategevusliku kogupereürituse suuremaks eesmärgiks teadvustamine, et sellised spordialad nagu ratsutamine on ka olulise rehabiliteeriva efektiga ning neid peaks kättesaadavamaks muutma. Rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine,“ selgitas Pill.

„Ka liikumispuudega lapsed ja noored tahavad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepäraseid harrastusi, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt,“ märkis Pill ja lisas, et 12-aastane Carmen Sofia ihkab samuti alustada sügisest ratsutamistreener Eda Vallimäe juures ratsutamistreeningutega ning kuna tüdrukul on tavapärased igapäevategevused raskendatud, siis sooviks ta läbi ratsutamise end vabana tunda. Vaata Carmen Sofia lugu siin.

Kolmandat aastat korraldatavale „Esimese koolikella jooksule“ on pühapäeval, 8. septembril oodatud jooksjaid igas vanuses üksikuna või gruppidena ning osavõtumaksuks on vähemalt üks euro, mis läheb otse Carmen Sofia unistuse toetamiseks. Vaata eelmise aasta ürituse videot siin.

Esimese Koolikella Jooksul on järgmised distantsid:

  • täiskasvanutele ja gümnaasiumile kavas ca 4 km distants Toomemäel ja Kassitoome orus
  • 5.-9. klassi lastele ca 3 km jooks Toomemäel
  • 1.-4. klassi lastele ca 500 m jooks
  • 3 kuni 6-aastastele lastele 100 m jooks

 

Jooksudele saab registreeruda 6. augustini siin ning ka võistluspäeval kohapeal.

Ürituse ajakava

12.00–Ürituse avamine, jooksudele registreerimise algus
12.20–Esinejad
12.30–3-6 aastaste laste START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
12.40–motodemosõidud
13.00-15.00–Vabaviskevõistlus ratastoolis – kes soovib, see proovib!
13.15–1-4 kl laste jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
13.30–Ratastooliralli ettevõtetele
14.00–Põhikooli jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
14.20–Ratastooli-jalgpallimatš
14.45–Gümnaasiumi ja täiskasvanute jooksu START, Tarbatu Tervisepark ühisvõimlemine
15.15–Kontsert
15.45–Auhindade loosimine, ürituse lõpetamine

Lisaks jooksmisele saab kogupereüritusel osaleda ka mitmetes teistes tegevustes: Motohunt Autokool korraldab vigursõidu tsiklitel, Õnneleid Liikluskooli abiga saavad lapsed proovida ise jalgrattaga vigursõitu teha, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli telgis mõõdetakse tervisenäitajaid, ITAK OÜ telgis saab katsetada ratastooliga liikumist, Tarbatu Tervisepargi eestvedamisel toimuvad ühisvõimlemised enne igat jooksustarti, JJ-Street Tantsukool ja Tarbatu rahvatantsuansambel esinevad tantsulise etteastetega ning Külliki Lauluaed rõõmustab muusikaga.

Ettevõtted ja grupid saavad osaleda ratastoolirallil ning kui eelmisel aastal tutvustati spordialana ratastoolikorvpalli, siis sellel aastal peavad maha tulise ratastooli-jalgpallimatši Tartu Kalev jalgpalliakadeemia.

Ettevõtteid ja organisatsioone oodatakse osa võtma 3-liikmeliste võistkondadena ratastoolirallist, millele saab eelregistreeruda telefonil 5342 0760 või info@tervisepark.ee.

Heategevusjooksu peakorraldaja on Tarbatu Tervisepark OÜ ning selle läbiviimisele aitavad kaasa ca 50 vabatahtlikku. Loositavad auhinnad paneb välja YesSport, Tarbatu Tervisepark, Vudila. Kõikide jooksust osavõtjate vahel loositakse välja CityMotorsi poolt auto kasutus nädalavahetuseks.

Lisainfo: Kadri Pill, Tarbatu Tervisepark OÜ tegevjuht, 53 420 760; info@tervisepark.ee või FBs – Esimese Koolikella Jooks