Tarbatu Tervisepargis nüüd uue teenusena ka elektriravi (TENS). TENS-i on võimalik saada iseseisva üksikteenusena kui ka füsioteraapiateenuse osana. Tervisepargi füsioterapeudid koostöös kliendigaa otsustavad, kuidas TENS-i kasutada nii, et see oleks võimalikult efektiivne.

Mis on TENS? TENS (ehk transkutaanne elektriline närvi stimulatsioon) on üks osa elektriravi laialdastest võimalustest. Protseduuri ajaks asetatakse patsiendi nahale TENS elektroodid, mille kaudu viiakse elektriline stimulatsioon valupiirkonda ning elektrilaine tekitab soojust, et vähendada jäikust, parandada liikuvust ja/või vähendada valu (Esposito jt, 1993).

Füsioterapeudid jt spetsialistid kasutavad TENS-i mitmete erinevate skeletilihassüsteemi probleemide korral, nt alalõualiigese, vaagna piirkonna, alaselja valu korral, samuti on TENS-i kasutades leevendust saadud peavaludele (Tarhan jt, 1999). Lisaks sellele saab TENS-i kasutades tõsta sportlaste sooritusvõimet eelkõige seetõttu, et TENS-i kasutamisel intensiivistub vereringe antud piirkonnas ning seekaudu kiirenevad ka lihase taastumisprotsessid. Seega füsioterapeudi vastu

TENS-i kasutamisel esineb harva tõsiseid kõrvaltoimeid, nt võib mõnel juhul esineda kerget naha ärritust piirkonnas, kus protseduuri ajal asetsesid elektroodid (Jones & Johnson, 2009). Enne protseduurile aja kirja panekut veenduge, et Teil ei ole allpool välja toodud probleeme, mille korral elektriravi teostada ei saa.

Elektriravi ei saa teha juhul, kui:

  • Teil on südamestimulaator vm meditsiinilised (metall)implantaadid;
  • Te olete rase – raseduse ajal kõhu, vaagna ja alaselja piirkonda ei soovitata elektriravi teha, kuna ei ole selged elektriravi võimalikud mõjud lootele (Jones & Johnson, 2009);
  • Teil on diagnoositud epilepsia;
  • Teil on vähkkasvaja ning valu esineb vähkkasvaja piirkonnas;
  • Valu piirkonnas esineb verejooks;
  • Valulikus piirkonnas esineb nahakahjustusi;
  • Teil on diagnoositud südamehaigusi;
  • Teil esineb nahatundlikkuse häireid valu piirkonnas;
  • Teil on tihe karvkate valu piirkonnas.

Samuti ei saa TENS-i teha kaela eesmisele pinnale võimalike kõrvaltoimete tõttu.

Oluline on meelde jätta, et TENS ei ravi valu põhjust, vaid vähendab valu tajumist. Valu põhjuse ravimiseks tuleks konsulteerida füsioterapeudiga, kes tuvastab valu põhjuse ning saab Teid aidata kas harjutustega või oskab Teid vajadusel edasi suunata vastava arsti poole uuringute läbiviimiseks.

Täpsem info ja broneerimine: info@tervisepark.ee või tel: 5661 1927

Tarbatu Tervisepark – teekond tervise heaks!