tegevusteraapia

Inimese tegevusvõime parandamiseks on võimalik tegevusteraapias arendada inimese võimeid ja oskuseid, mis on vajalikud toimetulekuks igapäevategevustes, teiseks on võimalik kohandada tegevused vastavaks inimese võimetele. Kolmas aspekt on keskkonna kohandamine selliselt, et see soodustaks inimese iseseisvat toimetulekut.

Tegevusteraaia sisaldab inimese tegevusvõime hindamist ja probleemide väljaselgitamist, vajalike igapäevategevuste (sh mänguliste tegevuste) õpetamist ja/või taasõppimist, konsultatsiooni.

Teenust osutatakse individuaalselt, pereteraapiana või grupis, kas Tarbatu Tervisepargi ruumides, kliendi kodus, töökohas või koolis. Kestus 1 kuni 2 tundi. Teenust viib läbi tegevusterapeut.

Teenus on tasuta, kui laps või täiskasvanu on suunatud Sotsiaalkindlustusameti poolt sotsiaalsele rehabilitatsioonile ja soovitatud on tegevusterapeudi indivdiuaalteenust või tegevusterapeudi pereteenust või tegevusterapeudi grupiteenust.

Teenus on tasuta täiskasvanud tööealisele inimesele, keda on suunatud Töötukassa poolt tööalasele rehabilitatsioonile ja leitud on tegevusterapeudi indivdiuaalteenuse, tegevusterapeudi pereteenuse või tegevusterapeudi grupiteenuse vajalikkus.

Tasulise teenusena Tarbatu Tervisepark hinnakirja alusel. Hinnakirja vaata siit!